NejnovějšíVerze: 0.50a | Community: 0.70a
 Deutsch English Français Hebrew Chinese Traditional Spanish Italian Polish Lithuanian Estonian Danish Swedish Dutch (Netherlands) Portuguese (Brazil) Czech Portuguese - Portuga Russian Catalan Turkish Finnish Romanian Greek Serbian Chinese Simplified 
Get eMule at SourceForge.net. Fast, secure and Free Open Source software downloads

Průvodce pro začátečníky HelpNAV
1. Stažení a instalace
Stáhněte ji zde. Můžete si vybrat mezi balíčkem nebo pouze aplikací v zip archivu. Rozbalte zip archiv kamkoli chcete a spusťte ji odtamtud.

Poznámka:
Pokud používáte windows98, můžete obdržet chybové hlášení oleacc.dll nenalezen. Tato dll knihovna je součástí Aktualizací systému Win98.

2. Nastavení
Po spuštění eMule běžte do Nastavení. Následující text popíše pouze některá nejdůležitější nastavení. Pokud chcete více podrobností o nastavení přečtěte si celou sekci FAQ.

- Hlavní nastavení (General)

Přezdívka (Nick).
Sem vepište svoji vlastní přezdívku. Přezdívka http://emule-project.net je suchá.

Asociovat eMule s formátem webových odkazů eDonkey
Aby eMule přijímala odkazy v tomto speciálním formáte stiskněte -tlačítko. Pokud je toto tlačítko zašedlé, eMule je již asociována.
- Připojení
Okno připojení je zdaleka nejdůležitější ze všech v nastavení. Přečtěte si prosím pozorně článek Připojení v sekci Nastavení.
Průvodce
Pro rychlé nastavení můžete také použít průvodce. Upozorní vás na ta nejdůležitější nastavení.
průvodce nastavením.jpg
o Operační systém
Je doporučeno používat novější operační systém jako je Windows 200 nebo XP protože dokáží zvládat velké množství připojení mnohem lépe než Windows 98/ME
o Souběžně stahované soubory
Toto nastavení ovlivní maximální počet zdrojů na jeden stahovaný soubor a ne počet souborů které lze stahovat. Čím více souborů máte v seznamu stahování, tím nižžší by toto číslo mělo být. Při prvním spuštění zvolte na základě předpokládaného počtu stahovaných souborů.
Poznámka:
Nestahujte příliš mnoho souborů najednou. Hodnota Nalezené zdroje v obrazovce statistik by neměla být vyšší než asi 3000. Příliš mnoho zdrojů pouze zahltí vaše připojení neustálými žádostmi o stahování. Pokud si rozbalíte seznam zdrojů pro soubor v okně "Přenosy" a ve sloupci "Stav" uvidíte Příliš mnoho připojení, pak máte příliš mnoho zdrojů na to, kolik jich může zvládnout váš typ připojení. Snižte svůj Pevný limit.
o Typ připojení
Vyberte ze seznamu váš typ připojení. Je důležité vybrat správnou rychlost připojení. Pokud není v seznamu zvolte "vlastní" a zadejte hodnoty do políček "Přenosová rychlost". Mějte na paměti rozdíl mezi kilobyty/s (kbps, kb/s) a kilobajty (kB/s). jeden bajt je osm bitů.
Stiskněte Použíta jste hotovi s nastavením připojení.

- Složky
V nastavení složek můžete specifikovat složku, kam budou uloženy dokončené (příchozí) soubory, a složku pro nedokončené soubory.
Označené složky v okně Sdílené složky jsou sdílené a jejich obsah dostupný ke stažení. Pokud chcete nastavit sdílení podadresářů klikněte na složku s přidrženou klárvesou Ctrl.

Poznámka:
Pokud přecházíte z eDonkey2000 k eMule jednoduše nastavte složky pro dokončené a nedokončené soubory stejné, jako jste používali dříve. Soubory budou do eMule automaticky přiány poté, co je eMule restartována.

3. Servery
Servery jsou potřebné pro zajištění vašeho připojení k síti. Při prvním spuštění je důležité získat aktuální seznam serverů.
Nejsnažšší způsob jak aktualizovat váš seznam serverů je použít pole "Aktualizovat servery z URL" na obrazovce "Servery". Viz téma "aktualizace seznamu serverů" v kategorii "servery" pro více informací.
22b_en_update_servermet.jpg
Je mnoho stránek nabízejících dobré soubory server.met. Pro rychlý začátek si zkopírujte tu následující
http://ocbmaurice.dyns.net/pl/slist.pl?download/server-good.met

do vaší schránky a vložte ji do pole aktualizace a stiskněte tlačítko-aktualizovat. Informace, kolik serverů bylo přidáno je zobrazena v okně LOG na obrazovce servery

4. Připojení k serveru
Když jste aktualizovali váš seznam serverů stiskněte tlačítko Připojit v pravém horním rohu.
Poté co jste se připojili k serveru, stavový řádek na spodní části eMule by měl vypadat asi takto:

Důležité:
oznamuje vysoké ID. Všechno je v pořádku.
pokud uvidíte tuto ikonu při každém pokusu o připojení pak máte nízké ID a měli by ste si přečíst o ID (v sekci obecné informace), Firewallech a Routerech (V sekci porty, firewally a routery).

5. To je ono!

Nyní můžete začít stahovat buďto pomocí vyhledávací funkce přímo v eMule (Použijte globální hledání pokud máte málo výsledků), nebo přes webově založenými vyhledávači na jedné z mnoha spřízněných stránkách.

6. Pár dalších informací
o Vysvětlení Ikon v eMule
o Barvy stavového pruhu (progress baru)
o QR - Zařazení ve frontě
o pokud chcete dobrou rychlost stahování a hodně zdrojů ke každému souboru. Soubory s méně než 100 zdroji lze považovat za vzácné a jejich stahování může chvíli trvat. Mějte strpení!
o eMule je tím rychlejší čím déle je spuštěna. Neočekávejte skvělé stahování hned po jejím spuštění.
o Tato síť je vhodná především pro velké soubory. Prosíme nesdílejte velké kolekce samostatných malých souborů. Toto vytvoří zbytečnou zátěž pro servery.
o Kreditní systém vás odmění za sdílení souborů.
Hodně štěstí pří používání eMule!


Last Update: 11.01.2006 16:20
Obecné Informace
Nastavení
Novinky
FAQ
Servery
Porty, firewally a router
  Průvodce pro začátečníky


Privacy Policy